Cuketové placky s ovesnými vločkami a sýrem

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Cuketové placky s ovesnými vločkami a sýrem - postup přípravy

Pokud nastrouhanou cuketu smícháte s ovesnými vločkami, sýrem a kořením, získáte těsto na výborné placky. K těm se skvěle hodí majonézovo-jugurtový dip s koriandrem a koprem.
1. KROK

Ovesné vločky dejte do misky a zalijte je 200 mililitry horké vody. Poté je zamíchejte, přikryjte poklicí nebo talířem a minimálně 10 minut počkejte, aby změkly.

2. KROK

Mladou cuketu o váze 400 až 500 gramů důkladně omyjte a zbavte konců. Poté ji nastrouhejte na hrubém struhadle. Přidejte k ní sůl, přikryjte a nechte 10 minut odstát, aby pustila vodu. Tu z ní pečlivě vyždímejte a přidejte cuketu k vločkám. Nastrouhejte si 150 až 200 gramů mozzarelly nebo goudy na jemném struhadle a přidejte sýr k těstu.

3. KROK

Do mísy s těstem pak dejte oregano, pepř, sušený česnek a sladkou papriku. Zamíchejte, přidejte dvě vejce a opět promíchejte. Na pánvi si rozpalte olej. Lžící naberte těsto, dejte na pánev, vytvarujte do placičky a z každé strany smažte 1 až 2 minuty, aby placky byly zlatavé až hnědé. Pak je dejte osušit na papírovou utěrku.

4. KROK

Na dip budete potřebovat majonézu, jogurt a zakysanou smetanu, které dáte do misky. Poté si nastrouhejte jednu kyselou okurku a čtvrt salátové okurky na jemném struhadle a přidejte je do misky. Nasekejte čerstvý koriandr a kopr dle vaší chuti najemno, dodejte je ke směsi a promíchejte. Placky servírujte s dipem.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 319 hlasů
Nahlásit chybu
60 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt