Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Dietní pórkový salát se šunkou a česnekem

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Dietní pórkový salát se šunkou a česnekem - postup přípravy

Pórkový salát je jedním z nejlepších salátů, které můžete připravit jako přílohu k jakékoli večeři, od vepřových kotlet po kuře. K přípravě rychlé a zdravé přílohy vám stačí jen pár surovin a několik minut času, v ledničce vám navíc vydrží uchovaný i více než dva dny.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Salát

Zálivka

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Pórek důkladně omyjte, abyste ho zbavili případných zbytků prachu a hlíny. Nakrájejte jej na jemné proužky, osolte a nechte několik minut stát.

2. KROK

Mezi tím oloupejte mrkev a nastrouhejte ji na jemném struhadle. Oloupané jablko nastrouhejte na hrubém struhadle.

3. KROK

Z odstátého pórku slijte přebytečnou vodu, přidejte k němu nastrouhanou mrkev a jablko. Přimíchejte na kostičky nakrájenou šunku a sýr.

4. KROK

Stroužek česneku oloupejte a prolisujte pomocí lisu. Smíchejte zakysanou smetanu s bílým jogurtem, přidejte prolisovaný česnek, nadrobno nakrájenou pažitku, osolte, opepřete a vše společně vymíchejte.

5. KROK

Připravenou zálivku vlijte do mísy ke směsi zeleniny, šunky a sýru. Vše společně řádně promíchejte. V uzavřené nádobě lze salát skladovat v chladničce přibližně 2–3 dny.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů