Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vynikající dort Anna, který se stal hitem sociálních sítí

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 35 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Vynikající dort Anna, který se stal hitem sociálních sítí - postup přípravy

Připravte si doma velmi chutný dort, který ozdobí stůl při každé příležitosti. Zaujme nejen svou chutí, ale také krásným vzhledem. Tuto kombinaci si zamilujete od prvního sousta.

Ingredience pro:
10 porcí

Těsto

Krém

Třešně

Šlehačka

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Nejdříve oddělte bílky od žloutků. Bílky vložte do samostatné mísy a pomocí mixéru je vyšlehejte, dokud nebudou nadýchané. Poté ve třech fázích přidejte cukr, aniž byste přestali šlehat. Získat musíte pevné špičky. Poté smíchejte mleté vlašské ořechy s moukou a tuto směs přidejte do bílků. Jemně promíchejte směs stěrkou zdola nahoru.

2. KROK

Plech vyložte pečicím papírem a rovnoměrně rozetřete připravené těsto. Plech s těstem vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte po dobu 20 minut. Poté plech s upečeným těstem vyndejte z trouby a nechte vychladnout.

3. KROK

V samostatné misce smíchejte žloutky a 50 gramů cukru. Mléko nalijte do studeného hrnce. Přidejte cukr krystal, citronovou kůru a škrob. Promíchejte a zapněte oheň. Mléčnou směs ohřejte, ale nesmí se dostat do varu. Poté přidejte žloutky, promíchejte a vraťte na oheň. Vařte, dokud směs nezhoustne. Oheň by měl být zapnutý na minimum. Poté přidejte citronovou šťávu. Stáhněte z ohně a zakryjte potravinářskou fólií. Takto nechte vychladnout.

4. KROK

Nyní vložte třešně do hrnce a zahřejte. Přidejte cukr a přiveďte k varu. Nechte pár minut stát a sceďte. Změklé máslo pomocí mixéru vyšlehejte, přidejte citronový krém a promíchejte. Poté smíchejte smetanu a moučkový cukr v samostatné míse. Mixérem promíchejte. Piškot rozkrojte a jednu část namažte krémem. Polovinu bobulí rozložte a zakryjte druhým piškotem. Poté vrstvy opakujte. Ozdobte šlehačkou a posypejte nasekanými vlašskými ořechy.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů