Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Falešná pizza z tortilly

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Falešná pizza z tortilly - postup přípravy

Pokud vás přepadne náhlá chuť na pizzu, nemusíte se doma piplat s těstem a trénovat modlitby, aby vyšlo tak, jak si představujete. Youtube kanál Recepty bez brepty zveřejnil video s receptem na skvělou domácí pizzu připravenou na obyčejné tortille.

Ingredience pro:
6 kusů
+ -

Na falešnou pizzu

Na ozdobení

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Do misky nalijte pasírovaná rajčata, přidejte trochu soli a čerstvě mletého černého pepře a lžíci sušených provensálských bylinek. Vše dobře promíchejte. Kousek červené a žluté papriky nakrájejte na kostičky, cibuli na jemná půlkolečka a cherry rajčátka nakrájejte na kroužky.

2. KROK

Připravte si plech na pečení vyložený pečicím papírem a také balíček pšeničných tortill. Každou z nich natřete po celé ploše vrstvou rajčatové omáčky a ozdobte je podle svého vkusu. Pro inspiraci uvádíme příklady možného zdobení pizzy.

Bezmasá papriková pizza
Na rajčatovou omáčku nasypejte trochu plátků cibule a na ně rozmístěte kostičky různobarevných paprik. Posypejte je strouhaným cheddarem a/nebo goudou a přidejte pár koleček cherry rajčátek.

Salámová pizza s paprikou
Na rajčatový základ pizzy vyskládejte pár koleček suchého salámu, přidejte trochu cibule, červené a žluté papriky a zasypejte je strouhaným sýrem dle svého výběru. Navrch rozmístěte několik koleček papričky jalapeño a cherry rajčátek .

Šunková pizza
Na rajčaty potřenou tortillu vyskládejte pár koleček šunky. Přidejte hrstičku krájené papriky, vše zasypejte sýrem a ozdobte cherry rajčátky.

3. KROK

Nazdobené pizzy položte na plech pokrytý pečicím papírem a vložte je do trouby rozehřáté na teplotu 200 °C péct po dobu 10 minut. Po dopečení pizzy opatrně přesuňte na talíře, ozdobte je čerstvými lístky bazalky, nakrájejte je na kousky a podávejte.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

6. KROK

Zdroj receptu: Recepty bez brepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů