Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jednoduchý recept na domácí sušenky, které budete mít připravené do 30 minut

Jednoduchý recept na domácí sušenky, které budete mít připravené do 30 minut - postup přípravy

Sušenky jsou univerzální pochoutkou, která se dá použít téměř kdykoliv a nikdy jí nic nezkazíte. Ideální je totiž jak pro uvítání návštěvy, na oslavách ale i jako každodenní mlsnutí nebo jen tak ke kávě či jako sladká svačinka. Navíc se jedná o jednoduchou sladkost, kterou si snadno připravíte i v pohodlí domova, a to pouze za několik málo minut. Takže jak na to?

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Veronika Macháčková

Nejdříve ze všeho si ve středně velké míse vyšlehejte vaječné žloutky s cukrem, dokud vám nevznikne hladká hustá směs. Ve druhé míse si do pevné bílé pěny vyšlehejte bílky se špetkou soli. Ke žloutkům poté postupně přidávejte prosetou mouku s práškem do pečiva a za stálého míchání špachtlí vytvořte hustou hmotu bez hrudek. K ní pak postupně začněte vmíchávat bílkovou pěnu tak, aby bylo těsto krásně vláčné a nadýchané.
Do připraveného těsta poté přidejte najemno namleté ořechy podle vlastního výběru a také rozinky a vše pořádně promíchejte, aby se veškeré ingredience krásně spojily. Když máte hotovo rovnoměrně těsto naneste na plech vyložený pečícím papírem a vložte do trouby předehřáté na 180 minut, kde podle potřeby pečte zhruba 20-25 minut.

Až máte upečeno nechte sušenky pořádně vychládnout a poté je rozkrájejte na kousky požadované velikosti. Poté je můžete dle libosti ozdobit například roztopenou čokoládou nebo medem a podávat. Dokonale se hodí ke kávě nebo horkému kakau a zamilují si je tak nejen malí, ale i velcí. Dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů