Jednoduchý trik na domácí ledovou kávu

ČAS PŘÍPRAVY
3 minut
ČAS VAŘENÍ
0 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jednoduchý trik na domácí ledovou kávu - postup přípravy

Pokud jste milovníkem ledové kávy, ale jste přesvědčeni, že bez speciálních napěňovačů si ji doma prostě nepřipravíte, pak pro vás máme geniálně snadný trik, jak si připravíte svou oblíbenou pochoutku během pouhých dvou minut i bez zvláštního vybavení.
1. KROK

K tomuto triku budete potřebovat uzavíratelnou zavařovací sklenici i s víčkem. Objem zvolte podle toho, jaké množství kávy budete chtít připravit.

2. KROK

Na dno sklenice nasypejte instantní kávu a přidejte k ní cukr nebo med, případně jiné sladidlo podle vaší zvyklosti. Vše zalijte studeným mlékem.

3. KROK

Sklenici pevně uzavřete víčkem a nyní už jen třepejte. Zpočátku se nelekejte, protože se bude zdát, že se káva se studeným mlékem nechce vůbec spojit. Když jí ale dáte dostatek času a energie při třepání (bude stačit něco kolem 1 až 2 minut), vznikne jemně napěněná a dokonale propojená tekutina.

4. KROK

Do servírovací skleničky vsypte dvě kostky ledu a přidejte kopeček vanilkové zmrzliny. Přilijte hotovou kávu ze zavařovací sklenice a její hladinu dozdobte rozpuštěnou čokoládou a jemně nasekanými oříšky, případně jakkoliv, jak máte kávu rádi.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

6. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 378 hlasů
Nahlásit chybu
76 lidí právě čte
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt