Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jemný kuřecí guláš s bramborem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Jemný kuřecí guláš s bramborem - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci na rychlý oběd nebo večeři, vyzkoušejte tento jemný kuřecí guláš s bramborem. Jeho příprava je velmi snadná a navíc zabere jen pár minut.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Kuřecí maso očistěte a nakrájejte ho na větší kostky. Brambory oloupejte a nakrájejte je na stejně velké kostky jako maso. Poté na pánvi nechte rozpustit máslo společně s olejem.

2. KROK

Maso restujte, dokud se zcela nezatáhne. Poté k němu přidejte nakrájené brambory. Směs promíchejte a restujte ji přibližně 8 minut.

3. KROK

Maso a brambory ochuťte solí, mletým černým pepřem, estragonem a uzenou paprikou. Poté do pánve přidejte mouku, promíchejte ji a zalijte ji smetanou ke šlehání a vodou.

4. KROK

Maso s bramborami pečlivě promíchejte a poté je vařte pod poklicí na mírném ohni dalších 10 minut, nebo dokud maso nebude hotové.

5. KROK

Před koncem vaření do pánve nasypte nasekanou čerstvou petrželku a pečivě ji vmíchejte. Kuřecí guláš s bramborem poté můžete ihned servírovat.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Dozus Cook

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů