Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jogurtové houstičky

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Jogurtové houstičky - postup přípravy

Pokud si chcete upéct domácí nepletené houstičky, které budou skvělé se sýrem nebo salámem, můžete zkusit těsto, které se připravuje z bílého jogurtu.

Ingredience pro:
1 porce

Na houstičky

Na potření

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do mísy dejte studený jogurt, přilijte horkou vodu a zamíchejte. Přidejte sušené droždí, cukr a promíchejte. Několik minut počkejte, dokud nezačne pracovat kvásek. Poté přidejte prosátou mouku a sůl. Rukou nebo za pomoci robota vypracujte do hladkého nelepivého těsta. Poté mísu přikryjte a nechte těsto kynout 45 minut na teplejším místě.

2. KROK

Těsto vyklopte na mírně pomoučněný vál, zlehka ho zpracujte a rozdělte na 8 dílů. Z každého udělejte malý bochánek, který upravte do podlouhlého zašpičatělého tvaru. Plech vyložte pečicím papírem a dejte na něj houstičky s většími rozestupy, ještě narostou. Přikryjte je a nechte 20 minut kynout.

3. KROK

Poté houstičky potřete trochou jogurtu. Pak si vezměte ostrý nůž, úplně ideální je žiletka, a vršek houstiček podélně nařízněte. Troubu rozehřejte na 200 °C a pečte housky 25 minut. Pak je nechte vychladnout na mřížce a můžete je konzumovat.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů