Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kakaové linecké cukroví s překvapením

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Kakaové linecké cukroví s překvapením - postup přípravy

Chcete-li se o Vánocích pochlubit zajímavým cukrovím, určitě vsaďte na kakaové linecké cukroví s medem a oříšky. Těm, kteří tuto dobrotu ochutnají, se nebude chtít věřit, že ji nepřipravoval profesionál.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Medové těsto

Kakaové těsto

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Mandle nasekejte na drobné kousky a vložte je do mísy. V hrnci rozpusťte máslo s cukrem a medem a vařte po dobu 2 minut. Poté do hrnce přisypte ořechy a směs zamíchejte. Oříškovou směs následně vylijte na gumovou podložku pro válení těsta a nechte ji ztuhnout. 

2. KROK

V míse rozšlehejte 200 g másla, do kterého vešlehejte cukr a poté také vaječný bílek. Všechny ingredience smíchejte a přisypejte mouku s kakaem.

3. KROK

Kakaovou směs nejprve zamíchejte vařečkou a poté ji vyšlehejte mixérem. Hotové těsto vložte do trezírovacího sáčku s ozdobnou hlavicí a na plechu vyloženém pečicím papíru vytvářejte ozdobná kolečka s otvorem uprostřed.

4. KROK

Z oříškové ztuhlé směsi vytvořte malé kuličky, velké akorát tak, aby se vešly do otvorů v kakaovém těstě a otvory kuličkami naplňte. Cukroví pečte v předehřáté troubě na 160 °C po dobu 15–17 minut. 

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Nejlepší jídlo zde

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů