Kakaový dezert „Káva s mlékem“

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kakaový dezert „Káva s mlékem“ - postup přípravy

Neobvyklou kombinaci chutí poskytuje lahodný dezert připravený z kakaového těsta. To je plněné marmeládou, piškoty namočenými v kávě a lahodným krémem.
1. KROK

Objem sklenice použité v tomto receptu je 250 ml.

Rozklepněte vejce a oddělte bílky od žloutků. Poté k bílkům přidejte špetku soli a cukr a vyšlehejte do sněhu. Následně do něj zašlehejte žloutky. Nakonec do mísy přisypejte kakao, mouku a prášek do pečiva a vyšlehejte do tekutějšího těsta.

2. KROK

Vysokou obdélníkovou formu o rozměrech 17 x 27 cm vyložte pečicím papírem a nalijte do ní připravené těsto. Protože se kakaový piškot bude překrajovat, je nutné, aby měl po upečení výšku alespoň 3 centimetry. Troubu si rozehřejte na 175 °C a pečte těsto cca 35 minut, dokud není akorát a nelepí se na špejli. Poté ho vyndejte, nechte vychladnout a rozkrojte podélně napůl.

3. KROK

Během pečení si připravte krém. Do mísy dejte změklé máslo. Přidejte slazené kondenzované mléko a vyšlehejte do hladkého krému.

4. KROK

Spodní díl namažte vrstvou rybízové marmelády. Piškoty pak postupně namáčejte do chladné kávy a dejte je na marmeládu tak, aby se mírně překrývaly. Pokud vám zbyde káva, můžete jí ještě piškoty seshora postupně polít. Na piškoty naneste krém, ale zhruba desetinu si ještě schovejte. Na krém položte vrchní díl kakaového piškotu a zlehka ho přitiskněte na zbytek dezertu.

5. KROK

Vršek piškotu pomažte zbytkem krému, který vytvoří slabou vrstvu. Čokoládu na vaření si dejte do cukrářského sáčku a ohřejte ji ve vodní lázni. Tou pak dezert na závěr ozdobte. Vše dejte minimálně na 2 hodiny ztuhnout do lednice a pak servírujte.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 498 hlasů
Nahlásit chybu
130 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt