Kávový nápoj s kakaem a chia semínky

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kávový nápoj s kakaem a chia semínky - postup přípravy

Vaše ranní káva se může pár jednoduchými zásahy rázem změnit v elixír zdraví, který vám pomůže zbavit tělo toxinů a shodit pár nadbytečných kilogramů. Nemusíte se však bát, že jeho příprava nezůstane stejně rychlá a snadná, směs si totiž můžete připravit předem a pak už ji jen dávkovat do hrníčku.
1. KROK

Kvalitní kakaový prášek vložte do misky a přidejte k němu polévkovou lžíci chia semínek. Obojí promíchejte a zalijte je vlažným mlékem. Nechte je 30 minut namáčet, což můžete udělat i den předem a pak jen uložíte výslednou směs do lednice.

2. KROK

Kvalitní kávu umelte najemno, vložte ji do džezvy či konvičky a zalijte ji vodou. Na sporáku směs přiveďte k varu. Alternativním řešením je použít automatický kávovar na espresso či překapávač. Důležité je však použít kvalitní čerstvou kávu, a nikoliv tu instantní, jejíž součástí jsou i nechtěné příměsi, které mají za úkol způsobit tvorbu pěny atd.

3. KROK

Uvařenou kávu slijte přes sítko či filtr do hrnku či sklenice a přilijte k ní kakao s nabobtnalými chia semínky. Vedle v hrníčku ohřejte 50 ml mléka a vyšlehejte ho do pěny. Mléčnou pěnu nalijte na vrch hotového nápoje a s velikou chutí pijte, kdykoliv dostanete chuť.

4. KROK

Díky obsahu mléka je nápoj dostatečně sladký i bez dodatečného přislazování. Přírodní kakao, káva a zejména chia semínka obsahují celou řadu důležitých vitaminů, minerálů a antioxidantů, které vaše tělo vyživí, zbaví jej toxinů a pomohou mu odbourat přebytečný tělesný tuk. Kromě toho poznáte rozdíl i v celkovém lepším psychickém naladění a životní pohodě.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 342 hlasů
Nahlásit chybu
68 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt