Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Koláčky s tvarohem, třešněmi a drobenkou

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 27 minut

Koláčky s tvarohem, třešněmi a drobenkou - postup přípravy

Koláčky s tvarohem jsou chutným dezertem, který můžete podávat ke snídani, svačině, ale také jako sladkou tečku po hlavním jídle na oslavách. Připravíte je velmi jednoduše.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Těsto

Tvarohová náplň

Drobenka

Třešňová náplň

Na pomazání

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

V misce smíchejte teplé mléko se směsí 1 lžíce cukru a droždí a směs nechte 10 minut kvasit. Do rendlíku vložte máslo a 1 minutu ho rozpouštějte. Zatím ve větší míse smíchejte mouku s cukrem, solí, kváskem, vejcem a vaječným žloutkem. 

2. KROK

Do vzniklé hmoty vmíchejte rozpuštěné máslo a uhněťte těsto, které vložte do mísy vymazané máslem, přikryjte ho utěrkou a nechte 1,5 hodiny kynout na teplém místě.

3. KROK

Po vykynutí těsto znovu prohněťte na pomoučeném vále a rozdělte ho na 8 stejných částí, z nichž každou prohněťte, roztáhněte do stran, které k sobě následně přilepte a vytvořte bochánek tak, jak je ukázáno ve videu níže.

Poznámka: Každá část těsta by měla mít přibližně 87 g.

4. KROK

Bochánky odkládejte na plech vyložený pečicím papírem, přikryjte je sáčkem a nechte je kynout 40 minut. Nyní si připravte tvarohovou náplň. 

5. KROK

Do mísy propasírujte tvaroh, který následně smíchejte s cukrem, vanilkovým cukrem, vaječným žloutkem a změklým máslem. Poté připravte drobenku smícháním pšeničné mouky, cukru, vanilkového cukru a změklého másla. 

6. KROK

Poté připravte třešňovou náplň smícháním vypeckovaných třešní a škrobu. Následně odkryjte bochánky a pomocí dna sklenice v jejich středu vytvořte prohlubeň, kterou naplňte tvarohovou náplní a třešněmi. 

Tip: Aby se vám těsto nelepilo na dno sklenice, vždy jej pomažte trochou oleje.

7. KROK

V misce vyšlehejte vejce s mlékem a povrch všech bochánků jí potřete. Na závěr všechny koláčky s tvarohem posypte drobenkou a pečte je v předehřáté troubě na 190 °C po dobu 25 minut.

8. KROK

Poznámka: Koláčky dejte chladit na chladící mřížku a poté je můžete servírovat s kávou, čajem nebo kakaem.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů