Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Krémové ořechové řezy s vanilkovým krémem a banánem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Krémové ořechové řezy s vanilkovým krémem a banánem - postup přípravy

Jaký dezert si vaše děti zamilují? Rozhodně tyto krémové ořechové řezy, ve kterých se snoubí chuť vanilkového krému a banánů! Navíc lze vyměnit banány za jiné ovoce, včetně kompotovaného, hodí se meruňky, broskve, ale také švestky nebo třešně. Záleží pouze na vašich chutích a momentální dostupnosti sezónního ovoce. V zimě můžete použít kompotované.

Ingredience pro:
10 porcí

Těsto

Krém

Poleva

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Vyšlehejte žloutky s cukrem, postupně přidávejte nasekané ořechy, mléko a prosátou mouku. Na závěr zašlehejte prášek do pečiva a kakao. Poté vyšlehejte pěnu z bílků a opatrně vmíchejte do těsta, které vylijte na plech pokrytý pečícím papírem nebo vymazaný tukem a vysypaný krupičkou. Vložte do předehřáté trouby na 180 °C na 20 minut.
Během pečení si připravte krém. Vezměte kastrůlek, do kterého nalijte mléko, přidejte cukr, mouku a vanilkové aroma a vařte na mírném ohni. Krém by měl zhoustnout, až po vychladnutí jej smíchejte s máslem.

Vychladlé těsto rozkrojte podélně na dvě části, potřete polovinou krému jednu část. Nakrájejte banán na kolečka a naskládejte na část pomazanou krémem. Banány pokryjte druhou částí krému a přikryjte druhým plátem.

Mezitím si připravte polevu v kastrůlku ve vodní lázni. Do kastrůlku rozlámejte čokoládu, přidejte máslo a horkou vodu a rozpusťte za stálého míchání. Polevou potřete vršek těsta. Můžete ještě dozdobit čokoládovými hoblinami a po vychlazení nakrájet a podávat ke kávě a čaji.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů