Krémové ořechové řezy s vanilkovým krémem a banánem

ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Krémové ořechové řezy s vanilkovým krémem a banánem - postup přípravy

Jaký dezert si vaše děti zamilují? Rozhodně tyto krémové ořechové řezy, ve kterých se snoubí chuť vanilkového krému a banánů! Navíc lze vyměnit banány za jiné ovoce, včetně kompotovaného, hodí se meruňky, broskve, ale také švestky nebo třešně. Záleží pouze na vašich chutích a momentální dostupnosti sezónního ovoce. V zimě můžete použít kompotované.

Vyšlehejte žloutky s cukrem, postupně přidávejte nasekané ořechy, mléko a prosátou mouku. Na závěr zašlehejte prášek do pečiva a kakao. Poté vyšlehejte pěnu z bílků a opatrně vmíchejte do těsta, které vylijte na plech pokrytý pečícím papírem nebo vymazaný tukem a vysypaný krupičkou. Vložte do předehřáté trouby na 180 °C na 20 minut.
Během pečení si připravte krém. Vezměte kastrůlek, do kterého nalijte mléko, přidejte cukr, mouku a vanilkové aroma a vařte na mírném ohni. Krém by měl zhoustnout, až po vychladnutí jej smíchejte s máslem.

Vychladlé těsto rozkrojte podélně na dvě části, potřete polovinou krému jednu část. Nakrájejte banán na kolečka a naskládejte na část pomazanou krémem. Banány pokryjte druhou částí krému a přikryjte druhým plátem.

Mezitím si připravte polevu v kastrůlku ve vodní lázni. Do kastrůlku rozlámejte čokoládu, přidejte máslo a horkou vodu a rozpusťte za stálého míchání. Polevou potřete vršek těsta. Můžete ještě dozdobit čokoládovými hoblinami a po vychlazení nakrájet a podávat ke kávě a čaji.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 281 hlasů
Nahlásit chybu
72 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt