Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí křidélka

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Kuřecí křidélka - postup přípravy

Máte s rodinou v oblibě pečená kuřecí křidýlka a chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept? Pak vsaďte na tento jednoduchý s Coca colou. Výsledek je přímo skvostný, přesvědčte se o tom sami. Takový delikátní pokrm můžete klidně servírovat i návštěvě.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Do mísy vložte omytá a očištěná kuřecí křídla. Poté je zakápněte sójovou omáčkou a dobře rukama promíchejte.
V další fázi si na pánev kápněte malé množství slunečnicového oleje a až bude rozpálený, rozprostřete na něj ochucená kuřecí křídla.

Ta osmahněte dozlatova z obou stran, můžete přidat během pečení ještě trochu sójové omáčky. Pokrm opékejte zhruba čtvrt hodiny.

Po uplynutí této doby přilijte do pánve i Coca-Colu a přikryté duste asi pět až sedm minut na mírném plamenu.

V závěrečné fázi pokličku odstraňte a nechte přebytečnou tekutinu odpařit. Křidýlka by měla za tu dobu dokonale zkaramelizovat. Získají tak lahodnou kůrku právě díky Coca-Cole.

Upečená kuřecí křidýlka podávejte například s česnekovým dipem, nebo se zakysanou smetanou. K přikusování se bude hodit čerstvá bagetka nebo jiné oblíbené pečivo. Abyste byli také zdraví, můžete k porci přidat zeleninový salátek či zeleninu nakládanou ve sladkokyselém nálevu.

Přejeme vám dobrou chuť.

Tipy na závěr

Pakliže chcete vytvořit na kuřecích křidýlkách křupavější kůrku, můžete je dát péct do trouby.

Kromě Coca-Coly pak skvostnou karamelizovanou chuť vykouzlíte třeba i s trochou kečupu, lisovaným česnekovým stroužkem a sójovou omáčkou. Tato jednoduchá marináda dodá vašemu pokrmu rozhodně na výjimečnosti.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů