Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí paličky pečené v Coca Cole

3,6
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Kuřecí paličky pečené v Coca Cole - postup přípravy

Preferujete pokrmy, které jsou připravené během několika málo minut, a přesto jsou neodolatelné? Potom vsaďte na tento. Křupavé kuřecí paličky pečené v Coca cole si zamilujete už po prvním soustu. Jsou skutečně výjimečné a rozhodně jejich příprava nezatíží rodinný rozpočet.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si očistíte a omyjete kuřecí paličky. Pak je důkladně osušte papírovými utěrkami a vyskládejte do prostorné pánve s trochou slunečnicového oleje. Maso opékejte ze všech stran dozlatova a také duste do měkka pod poklicí.
V další fázi posypte rovnoměrně paličky směsí mleté sladké papriky, koriandru a soli a stále opékejte. Nakonec podlijte maso třemi decilitry Coca coly a duste po dobu dvaceti až pětadvaceti minut. Díky nápoji se vytvoří na povrchu kuřecích paliček velmi chutná karamelizovaná krusta.

Servírování kuřecích paliček

Upečené kuřecí paličky v Coca cole servírujte například s čerstvou bagetkou, rohlíkem, houskou, chlebem nebo opečenými brambory. Hodit se budou ovšem i hranolky nebo rýže, pakliže držíte dietu. K masu můžete přidat jakýkoliv zeleninový salátek či oblíbený dip a studenou omáčku (kečup, tatarku, barbecue a podobně).

Jak vylepšit kuřecí paličky?

Pro ještě intenzivnější chuť kuřecích paliček můžete do receptu zakomponovat lisovaný česnek. S ním bude maso snad ještě lepší. Milovníci pikantního zase ocení chilli jako koření. Kromě Coca coly lze pak k vytvoření karamelizované vrstvy použít i sójovou omáčku promíchanou s trochou sladkého kečupu. Jídlo lze kromě jiného připravovat nejen na pánvi, ale i v troubě.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů