Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí prsa na smetaně a česneku

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 33 minut

Kuřecí prsa na smetaně a česneku - postup přípravy

Vychutnejte si jemné maso s bohatou krémovou omáčkou a aromatickým česnekem v podobě kuřecích prsou na smetaně. Překvapte své blízké výjimečným pokrmem.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Ingredience

Na smažení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Kuřecí prsa nařízněte tak, aby na jejich povrchu vznikly kostičky. Inspirovat se můžete postupem ve videu níže. Poté maso ochuťte solí a pepřem z obou stran. 

2. KROK

Na pánvi rozpalte 1 lžíci másla s olejem, na kterém smažte 1 minutu, nožem rozmačkané, dva stroužky česneku. Poté do pánve přidejte maso a smažte ho z každé strany přibližně 5 minut. 

3. KROK

Zatímco se maso smaží, cibuli nakrájejte nadrobno a pět stroužků česneku nakrájejte najemno. Maso i s opečeným česnekem z pánve vyndejte, rozpusťte v pánvi lžíci másla a smažte na něm cibuli 1–2 minuty. 

4. KROK

K cibuli vmíchejte česnek, vše smažte dalších 30 vteřin a směs zalijte vodou. Přidejte citronovou šťávu, nasekanou petrželku, sůl a smetanu s muškátovým oříškem.

Tip: Místo vody můžete směs cibule a česneku zalít vývarem.

5. KROK

Omáčku vařte 3–4 minuty a poté do ní vraťte kuřecí prsa, která omáčkou polijte. Pokrm následně vařte na mírném ohni, pod pokličkou, 15 minut. 

Poznámka: Kuřecí prsa na smetaně servírujte s omáčkou a oblíbenou přílohou, jako je rýže, brambory nebo hranolky.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Leckerer Kanal

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů