Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí stehna na žampionech s rýží

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 32 minut

Kuřecí stehna na žampionech s rýží - postup přípravy

Rychlá, jednoduchá, chutná – tak by se dala popsat kuřecí stehna na žampionech. Pokud neradi trávíte mnoho času v kuchyni, vyzkoušejte tento recept, který budete mít hotový za pár minut.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Základ

Příloha

Na vymazání

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Kuřecí stehna vykostěte. Maso nakrájejte na větší kusy, které vložte do rozpálené pánve vymazané olejem, osolte je a smažte 10 minut. Zatím nakrájejte celer nadrobno a stejně tak nakrájejte i oloupanou cibuli. 

2. KROK

Nakrájenou zeleninu přidejte k masu do pánve, vše zalijte olejem, promíchejte a smažte dalších 7 minut. Nyní nakrájejte omyté žampiony na kousky a vsypte je do pánve. Ingredience zamíchejte, osolte, opepřete a smažte dalších 5 minut.

3. KROK

Po této době do pánve vlijte vodu, přidejte dva bobkové listy, zamíchejte a vařte 10 minut. Zatím v míse smíchejte mléko s moukou a lžící smetany a směs přilijte k masu se žampiony. Vše promíchejte a vařte dalších 5 minut pod pokličkou.

4. KROK

Nyní properte rýži, vsypte ji do rendlíku, zalijte vodou a vařte 15–20 minut. 

Poznámka: Rýži můžete dát vařit už během přípravy masa – ušetříte tím čas. Hotová kuřecí stehna na žampionech podávejte s uvařenou přílohou. Pokrm můžete ozdobit nasekanou petrželkou.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Dozus Cook

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů