Kynuté placky s bramborovo-sýrovou náplní

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
75 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kynuté placky s bramborovo-sýrovou náplní - postup přípravy

Pokud uvažujete nad tím, jaké byste měli nachystat občerstvení nejen pro blížící se návštěvu, rozhodně dejte šanci těmto placičkám s bramborovo-sýrovou náplní. Překvapí vás jak svou nadýchanou texturou, tak i výtečnou chutí.
1. KROK

Do větší mísy nalijte teplou vodu a nasypejte do ní droždí a cukr, směs promíchejte. Nasypejte do ní mouku a sůl, mírně promíchejte a přilijte ke směsi mléko. Po dalším promíchání těsto zpracujte ručně a uhněťte ho. Během tohoto procesu k němu přilijte olivový olej a dál pokračujte ve hnětení. Mísu vymažte olejem, uhnětené těsto do ní dejte, zakryjte ji potravinářskou folií a vyčkejte, než těsto nakyne.

2. KROK

Mezitím brambory oloupejte, omyjte a nakrájejte je na menší kostičky. Dejte je do zapékací mísy, zakryjte ji důkladně potravinářskou folií, tu propíchejte a dejte je na 7 minut do mikrovlnné trouby (700w). Poté k bramborám přidejte sůl a rozšťouchejte je na kaši. Tu v míse zarovnejte a rozdělte ji na osm kousků.

3. KROK

Z každého kousku vytvarujte placičku, kterou naplníte trochou strouhané mozzarelly a uděláte z ní kuličku. Vykynuté těsto rozdělte na osm stejných částí. Udělejte z nich kuličky a ty přikryjte potravinářskou fólií, aby neosychaly. Postupně každou část těsta vyválejte a do jejího středu umístěte bramborovou kuličku.

4. KROK

Zabalte ji do těsta, zaprašte jej zlehka moukou a vyválejte. Výsledná placička by měla být tlustá 12mm a její průměr by měl být cca 12 cm. Pánev rozehřejte a rozetřete na ní minimální množství oleje. Poté na ni při vysoké teplotě opékejte všechny placičky z obou stran dozlatova. Následně je potřete rozpuštěným máslem a můžete je podávat. Dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 407 hlasů
Nahlásit chybu
124 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt