Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Cuketové placky s mrkví

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Cuketové placky s mrkví - postup přípravy

Velmi snadným způsobem si můžete usmažit zeleninové placky z cukety a mrkve Jsou nejen velmi chutné, ale navíc vám jejich příprava zabere jen krátkou dobu.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Na hrubém struhadle nastrouhejte dvě očištěné mrkve a dejte je do mísy. Poté na malé kostičky nakrájejte půlku červené cibule a přidejte k mrkvi. Vše pak zalijte horkou vodou, aby všechna zelenina byla ponořená, a nechte asi pět minut stát. Poté vodu přes síto slijte.

2. KROK

Mladé cukety, které ještě nemají tvrdá semena, oloupejte a nastrouhejte na hrubém struhadle. Přidejte k nim špetku soli a dejte vše alespoň na pět minut stát, aby cuketa pustila vodu. Tu se pak rukou snažte co nejvíce vyždímat.

3. KROK

Do mísy dejte vyždímanou cuketu s mrkví a cibulí. Ve šlehací nádobě vyšlehejte do pěny vejce s trochou soli. Nalijte vše k zelenině. Mouku smíchejte s práškem do pečiva, přidejte ji ke směsi a vymíchejte těsto. Dle chuti dosolte a opepřete.

4. KROK

Na pánvi rozpalte trochu oleje a vytvarujte na ní několik menších placiček podle vaší požadované velikosti. Ty pod poklicí smažte z obou stran asi pět minut. Musí být zlatavé až světle hnědé. Poté je můžete servírovat.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů