Lahodný sirup z banánu a medu proti kašli a bolení v krku

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Lahodný sirup z banánu a medu proti kašli a bolení v krku - postup přípravy

Lék a pochutina v jednom. Banánový sirup s medem je skvělý lék proti kašli, bolesti v krku a na pročištění plic od nadbytečných hlenů. Působí skvěle i proti žaludečním obtížím! Kromě toho je ale také neskutečně chutný, takže se při jeho použití nemusíte omezovat jen na léčebné účely. Ozdobte si jím palačinky nebo jablkový koláč, anebo si s ním prostě oslaďte čaj nebo kávu. Zažijete tak nové dimenze chutí.
1. KROK

Do hrnce nalijte asi půl litru vody a přiveďte ji na kamnech k varu. Když začne bublat, odstavte ji z kamen a nechte ji mírně vychladnout. Oloupejte dva banány a lžičkou nebo příborovým nožem ještě seškrábejte zpod slupky části vláknité dužniny, kterou přidejte k banánům.

2. KROK

Vše pak vidličkou nebo mixérem rozmačkejte na co nejjemnější pyré. To pak zalijte uvařenou vodou, anebo pyré vyklopte přímo do kastrůlku a míchejte tak dlouho, dokud se banán zcela nesmísí s vodou. Pak hrnec přiklopte a nechte ho stát, dokud nevychladne úplně či téměř na pokojovou teplotu.

3. KROK

K vychladlé banánové hmotě v hrnci přidejte dvě polévkové lžíce tekutého nebo pastovitého medu a důkladně ho rozmíchejte. Pokud je třeba, můžete hmotu ještě promixovat tyčovým mixérem, abyste se zbavili hrudek.

4. KROK

Hotovou banánovou směs nalijte do skleniček a užívejte proti kašli dvakrát až čtyřikrát denně asi půl hodiny před jídlem. Dospělí od 15 let užívají jednu polévkovou lžíci, zatímco děti od 1 roku jednu čajovou lžičku. Mladším dětem se užívání této směsi nedoporučuje. Abyste docílili zvýšené efektivity tohoto přírodního léku, měli byste jej užívat alespoň jeden týden bez přestávky.

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 1344 hlasů
Nahlásit chybu
118 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt