Langoše plněné bramborovou směsí

ČAS PŘÍPRAVY
135 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Langoše plněné bramborovou směsí - postup přípravy

Kdo by nemiloval trochu nezdravý oběd v podobě pořádných langošů. Ty ovšem člověka mohou po čase omrzet, a proto není nic lepšího, než je zkusit trochu oživit. A ani se nemusíte bát, že by se pokrm kvůli změně receptu znatelně prodražil.
1. KROK

Brambory uvařte tak, jak jste zvyklí. Jakmile budou měkké, slijte vodu zvlášť do nádoby a odměřte z ní 400 ml do větší mísy. Až vychladne na pokojovou teplotu, přidejte droždí, vejce, sůl, promíchejte, přidejte prosátou mouku a vypracujte těsto. Zakryjte mísu potravinářskou fólií a nechejte těsto kynout hodinu a půl až dvě hodiny.

2. KROK

Mezitím uvařené brambory rozmačkejte, na oleji osmažte nadrobno nakrájenou cibulku, opepřete a osolte. Pracovní desku potřete menším množstvím oleje. Vykynuté těsto rozdělte na 8 až 9 částí a vytvarujte z něj placky, ty naplňte směsí z brambor a cibulky. Přehněte okraje placky k sobě a navlhčenými prsty utěsněte spoj těsta.

3. KROK

Na pánvi rozehřejte rostlinný olej. Každou placku smažte z obou stran dozlatova a hotové je pokládejte na papírové utěrky, jež vsáknou přebytečnou mastnotu. Ihned podávejte. Dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 324 hlasů
Nahlásit chybu
136 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt