Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Marinované kuřecí řízečky v křupavém těstě

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Marinované kuřecí řízečky v křupavém těstě - postup přípravy

Už vás nudí klasický trojobal na řízky? Potom vyzkoušejte pokrm připravit jiným způsobem. Zejména kuřecí maso bude takto upravené doslova delikátní. Křupavé těstíčko mu dodá na šťavnatosti a marináda na zajímavé chuti.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si kuřecí prsa ostrým nožem rozdělíte na mini řízečky.
Poté kousky masa vložte do mísy a ochuťte sójovou omáčkou, medem, lisovanými česnekovými stroužky a důkladně promíchejte. Kuřecí maso by se mělo marinovat ve směsi asi půl hodiny při pokojové teplotě.

Dále si v misce rozmíchejte kukuřičný škrob spolu s vejcem.

Tak získáte ono těstíčko.

V něm namáčejte marinované kousky kuřecích prsou a ihned smažte v rozpáleném oleji dozlatova z obou stran.

Před podáváním nechte okapat přebytečný tuk na papírových ubrouscích či kuchyňských utěrkách.

Usmažené kuřecí řízečky servírujte teplé. Hodit se k nim bude například čerstvý kváskový chléb, rozpečená bagetka, bramborové pyré, bramborová kaše zjemněná máslem anebo i pečené brambory. Doplnit lze porci o studené omáčky typu kečup, tatarka či majonéza. A pakliže máte rádi zeleninu, dopřejte si k jídlu například tu nakládanou. Přejeme vám dobrou chuť.

Pokud vás nezaujala výše uvedená marináda na maso, můžete si ji samozřejmě upravit dle svého. Hodit se budou třeba i čerstvé jemně nasekané bylinky typu petržel, pažitka či koriandr.

Pokud vás nezaujala výše uvedená marináda na maso, můžete si ji samozřejmě upravit dle svého. Hodit se budou třeba i čerstvé jemně nasekané bylinky typu petržel, pažitka či koriandr.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů