Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Mini cuketové kostky se sýrem

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Mini cuketové kostky se sýrem - postup přípravy

Chcete znát další úžasný recept s cuketou? Super, máme ho pro vás. Mini cuketové kostky pečené v troubě se sýrem lze bezpečně klasifikovat jako nízkokalorické dietní jídlo. Recept neobsahuje mouku a na vymaštění plechu potřebujete pouze rostlinný olej. Vaření těchto kostek navíc netrvá dlouho. Lze je použít jako samostatný pokrm nebo jako doplněk k příloze. Pro chutné a šťavnaté kostky s jemnou chutí a kořeněnou sýrovou krustou je také místo u slavnostního stolu.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Cuketu v první řadě nastrouhejte na hrubém struhadle, přidejte rozšlehaná vejce a promíchejte. Nyní můžete nastrouhat veškerý tvrdý sýr, opět na hrubém struhadle. Nastrouhaný sýr přidejte do směsi. Poté přidejte oregano, česnek, sůl, pepř, případně další koření dle vlastní chuti a vše dobře promíchejte.
V případě potřeby přidejte další zeleninu.

Vznikne vám hmota, ze které začněte okamžitě vytvářet malé kostky. Pokud se cuketa ukáže příliš šťavnatá a pustí hodně vody, přebytečnou tekutinu vypusťte. Nepřilnavý plech nevyžaduje další mastnotu. Jinak dejte na plech trochu rostlinného oleje, aby se kostky nelepily.

Vytvořené kostky rozložíme na plech a pošleme je na 20 minut do trouby předehřáté na 200 stupňů.

Jakmile mini kostky mírně vychladnou, můžete je podávat.

Skvělé budou s nějakým domácím dipem, kečupem nebo zakysanou smetanou.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů