Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Naložené houby s květákem a paprikou

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Naložené houby s květákem a paprikou - postup přípravy

Houby nemusíte nakládat jenom samotné, skvělé jsou i s malými růžičkami květáku a paprikou. Recept nám poskytla paní Hana Petrášová.

Ingredience pro:
8 sklenic
+ -

Ingredience

Na lák

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Před nakládáním si připravte nálev. Do hrnce nalijte vodu a ocet, přidejte sůl, celý pepř, nové koření, cukerin, bobkový list a cukr. Nechte vše 5 minut svařit.

2. KROK

Očistěte si malé hříbky a dejte je vařit ve slané vodě. Jakmile začne vřít, vypněte ji, hříbky sceďte a dobře je propláchněte studenou vodou. Květák si očistěte a rozeberte na malé růžičky. Červenou papriku nakrájejte na proužky, cibuli nakrájejte na proužky.

3. KROK

Do skleniček dávejte postupně houby, květák, cibuli a kousky papriky v libovolném pořadí a poměru, záleží i na množství vašich surovin. Zalijte je poté lákem, nahoře nechte asi 2 milimetry prostoru a zavíčkujte.

4. KROK

Dejte skleničky do hrnce vyloženého plátnem, zalijte je vodou téměř po okraj a přiveďte k varu. Od okamžiku bodu varu je zavařujte 7 minut. Poté je nechte pomalu vychladnout a nakonec zkontrolujte, zda se víčka přichytila. Sklenice poté skladujte na temném, chladnějším místě.

5. KROK

Pokud hledáte inspiraci na zavařování, přidejte se do naší FB skupiny Sezónní recepty, zavařování.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů