Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený čokoládový dort s ořechy a vanilkou

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Nepečený čokoládový dort s ořechy a vanilkou - postup přípravy

Pokud patříte k těm, kteří si s troubou moc nerozumí, máme pro vás úžasný recept na lahodný nepečený čokoládový dort. Připravíte jej bez použití kondenzovaného mléka, želatiny a hlavně bez pečení.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Sušenky rozmačkejte na drobné kousky a odložte je stranou. V hrnci zahřejte mléko s cukrem a vanilkovým cukrem a vše zamíchejte. Přisypte kakao a znovu vše zamíchejte, dokud se ingredience nepropojí. 

2. KROK

Nyní do směsi, která by měla trochu zhoustnout, přidejte máslo, které nechte rozpustit a poté hrnec odstavte z tepla a nechte čokoládovou směs 10 minut chladnout. Po této době polijte připravenou směsí sušenky v míse a vše zamíchejte.

3. KROK

Do mísy přisypte polovinu množství nasekaných vlašských ořechů a vše zamíchejte. Na talíř postavte dortový ráfek, jehož okraje pokryjte potravinovou fólií a vyplňte jej kakaovou směsí se sušenkami a ořechy. Povrch směsi zarovnejte pomocí stěrky. 

4. KROK

Na závěr koláč posypte zbytkem ořechů a nechte jej chladit v lednici po dobu asi 1 hodiny. Zatímco se dort chladí, rozpusťte si ve vodní lázni čokoládu, kterou dort na závěr ozdobte.

Tip: Chcete-li, aby byla čokoláda jemná a lesklá, přidejte do ní 1 lžíci oleje a 2 lžíce másla.

5. KROK

Poznámka: Dort můžete podávat okamžitě po jeho ztuhnutí nakrájený na kousky.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Gesund und schnell

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů