Nepečený zákusek se žloutkovým krémem a smetanou

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečený zákusek se žloutkovým krémem a smetanou - postup přípravy

Honí vás mlsná? Pak si dopřejte famózní dezert v podobě nepečeného zákusku se žloutkovým krémem a smetanou. Připravený jej budete mít během několika málo minut. Počítat však musíte s určitou dobou tuhnutí v lednici.

Začněte tím, že si ve vlažném mléku rozpustíte kakaový prášek a také moučkový cukr. Pak v kakau namáčejte cukrářské piškoty a vyskládejte je na plech vystlaný pečícím papírem. Měli byste pokrýt celé dno.
Následně se pusťte do žloutkového krému. V menším hrnci si rozmíchejte krupicový cukr spolu se žloutky. Nakonec přilijte i mléko, kukuřičný škrob a vše zahřívejte na mírnějším plamenu.

U toho pudink míchejte do zhoustnutí. Na závěr jej odstavte z plotny, přikryjte potravinovou fólií a nechte zchladnout. Krém lze dát chladit i do lednice (až bude mít pokojovou teplotu).

Dokončování žloutkového krému a příprava smetanové náplně

Zhruba po půl hodině vyjměte žloutkový krém z lednice a promixujte ho spolu s měkkým máslem. V této formě jej naneste na kakaové piškoty v plechu. Špachtlí na povrchu zahlaďte a dejte chladit do lednice asi na hodinu. Mezitím si ušlehejte smetanu do tuhého sněhu spolu s moučkovým cukrem. Toho přidejte dle chuti.

Kompletace zákusku, jeho tuhnutí v lednici a servírování

Po hodině vyndejte zákusek z chladničky a naneste na pudink šlehačku. Tu zahlaďte a posypejte strouhanou hořkou čokoládou. Před podáváním ještě nechte pár minut v chladu. Pak servírujte například s šálkem dobré kávy. Přejeme vám dobrou chuť!

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 180 hlasů
Nahlásit chybu
87 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt