Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Netradiční bramborové palačinky se sýrem

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Netradiční bramborové palačinky se sýrem - postup přípravy

Chutné bramborové palačinky se sýrem vás krásně zasytí a jsou ideální pokrm jak na oběd, tak třeba i na snídani či večeři. Navíc na ně ani nespotřebujete příliš surovin, tudíž dokonce ušetří vaši peněženku.

Ingredience pro:
1 porce

Těsto

Náplň

Na pomazání

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Brambory dejte uvařit tak, jak jste zvyklí. Mezitím se vrhněte na přípravu těsta. Do mísy dejte mouku a sůl, ručně promíchejte. Postupně přilévejte vodu a na závěr do těsta zapracujte olivový olej. Po dokončení těsto zabalte do sáčku a nechejte odležet na 10 minut. Brambory po dovaření rozšťouchejte na kaši, nastrouhejte sýr a do kaše jej zapracujte.

2. KROK

Z náplně vytvarujte 9 bochánků a dejte je bokem. Odleželé těsto posypejte moukou a vyválejte z něj válec, ten rozdělte na 9 stejných částí. Z každé udělejte bochánek a ten následně rozválejte na kulatou placku o průměru 15 cm.

3. KROK

Na každou placku dejte bramborovou náplň, kterou do ní zabalte. Opět vám vzniknou kulaté bochánky. Každý následně rozválejte na placku o průměru cca 25 cm. Na pánvi rozpalte trochu oleje a smažte na vysokém plameni, dokud se na obou stranách nevytvoří hnědé skvrnky. Hotové placky poté pomažte máslem a můžete podávat. Dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů