Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Plněná bramboráková omeleta

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Plněná bramboráková omeleta - postup přípravy

Není nic horšího, než se ráno probudit a zjistit, že nic nestíháte. V takovou chvíli málokdo myslí na teplou snídani, která je přitom důležitým základem dne. Je tedy dobré mít v záloze rychlý a chutný pokrm, který připravíte do 15 minut.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Brambory oloupejte a nastrouhejte je nahrubo. Vložte je do mísy, zalijte studenou vodou, pořádně propláchněte, sceďte a přendejte do jiné mísy. Přidejte kukuřičný škrob, důkladně promíchejte a dochuťte mletým černým pepřem. Vejce rozklepněte v samostatné misce, rozmíchejte metličkou a nalijte do brambor, směs promíchejte.

2. KROK

Na pánvi rozpalte rostlinný olej a polovinu směsi do ní vložte smažit. Pánev přikryjte pokličkou a z obou stran opékejte tři minuty. Poté placku vytáhněte a dejte smažit druhou polovinu směsi.

3. KROK

Sýr nastrouhejte nahrubo. Jakmile bude druhá placka opečená z jedné strany, obraťte ji a potřete pikantní omáčkou (nebo jakoukoliv jinou dle vašich chutí). Poté ji posypejte strouhaným sýrem a přidejte i najemno nasekanou jarní cibulku. Následně přiklopte první plackou a obracečkou vše trochu přitlačte. Zakryjte pokličkou a smažte další cca 3 minuty. Poté můžete podávat. Dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů