Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rýžové nudle s kuřecím masem a zeleninou

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 8 minut

Rýžové nudle s kuřecím masem a zeleninou - postup přípravy

Připravte si rychlý oběd nebo večeři, která je plná živin a vitamínů. Rýžové nudle s kuřecím jsou chutné, jednoduché na přípravu a chutnají dospělým i dětem. Přesvědčte se o tom sami.

Ingredience pro:
2 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Rýžové nudle namočte na 3 minuty do vody, poté je sceďte, vložte do vroucí vody a vařte další 3 minuty. Poté nudle znovu sceďte a ihned potom je přelijte studenou vodou. 

2. KROK

Kuřecí prsa nakrájejte na kousky a smažte je na rozpáleném oleji 3 minuty. Mezitím maso osolte a opepřete. Nyní nakrájejte  omytou zeleninu na tenké proužky. Zázvor nakrájejte nadrobno a česnek nechte celý. 

3. KROK

Z pánve vyndejte maso a odložte jej bokem. Na výpeku začněte smažit nudle, nalijte na ně sójovou omáčku a smažte je 1–2 minuty. Pánev odstavte z tepla a vlijte do ní trochu vody, aby se nudle nepřipalovaly k pánvi. 

4. KROK

Maso vložte do jiné pánve a začněte ho znovu zahřívat. Přidejte k němu zázvor, prolisovaný česnek, papriku, zelí a mrkev, vše zalijte sójovou omáčkou a smažte 2 minuty. Mezitím si nakrájejte jarní cibulku a přidejte ji do pánve až na samotný závěr. 

Tip: Trochu jarní cibulky si nechte bokem na závěrečné zdobení.

5. KROK

Poté do pánve přidejte nudle, vše zamíchejte a ihned odstavte z tepla. Výsledný pokrm přendejte na servírovací talíř, posypte ho zbytkem nakrájené jarní cibulky a podávejte.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Viktor Nagy

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů