Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Plněné bramborové knedlíky s uzeným masem a červeným zelím

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Plněné bramborové knedlíky s uzeným masem a červeným zelím - postup přípravy

Knedlíky z bramborového těsta nemusíte vařit jako klasické šišky, jsou vynikající i jako malé koule plněné uzeným masem nebo uzeninou a servírované se zelím. Recept nám poskytla paní Dana L.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Na knedlíky

Na zelí

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Brambory uvařte ve slupce. Až vychladnou, oloupejte je a nastrouhejte na jemném struhadle. Přidejte hrubou mouku, krupici, vejce a sůl a vypracujte hutné těsto.

2. KROK

Uzené maso nakrájejte na kostičky, ale můžete použít i jinou uzeninu, například salám junior. Rozdělte těsto na menší kusy, vytvarujte z nich kulaté placičky a do jejich středu zabalte několik kostiček uzeného nebo jiné uzeniny podle vašeho výběru.

3. KROK

Dejte na sporák vařit hrnec s dostatečným množstvím osolené vody. Jakmile začne vřít, vhoďte knedlíky vhoďte do hrnce a zamíchejte, aby se nepřilepily ke dnu. Vařte je zhruba 15 minut, záleží na jejich velikosti. Po vyjmutí z vody je propíchněte vidličkou.

4. KROK

Na zelí si nakrájejte cibuli na kostičky a dejte ji smažit na troše oleje. Až začne sklovatět, přidejte zelí ze sáčku, trochu vody, cukr a sůl. Vše vařte, dokud nebude zelí měkké a většina vody se nevyvaří. Ke konci ho můžete zaprášit lze zaprášit trochou hladké mouky a dochutit dle libosti solí, cukrem a případně trochou octa. Hotové zelí podávejte s knedlíky a smaženou cibulkou.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů