Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Plněné papriky v listovém těstíčku

3,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Plněné papriky v listovém těstíčku - postup přípravy

Přinášíme vám tip na dokonalou chuťovku, nebo rychlou večeři pro celou rodinu. Tyto plněné papriky v listovém těstíčku si musíte zamilovat. Jsou šťavnaté a dokonalé zasytí. Díky tomuto pokrmu také dostanete do svých ratolestí chutným způsobem vitamíny.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si omyjte kuřecí prsa a pak je nakrájejte na menší kousky. V míse je pak smíchejte spolu s oblíbeným kořením na kuře, solí, konzervovanou kukuřicí a jemně nasekanými kyselými okurkami.
V další fázi si očistěte papriky, omyjte je a nechte vcelku. Každý kus pak důkladně naplňte připravenou masovou směsí.

Nyní si k ruce vezměte listové těsto a nakrájejte ho ostrým nožem podélně na stejně široké proužky.

Jednotlivé proužky listového těsta pak omotejte kolem každé papriky a obalenou zeleninu vyskládejte na plech vyskládaný pečícím papírem. Pokrm zakryjte alobalem a dejte péct do trouby na cca 20 minut při 180 stupních Celsia.

Až budou papriky upečené, vyjměte je z trouby a podávejte teplé například s dipem ze zakysané smetany. Možné je také do směsi k plnění zakomponovat oblíbené čerstvé bylinky (hodit se bude pažitka, koriandr, bazalka, oregano a podobně). Pokud chcete zhotovit vegetariánskou verzi, také to lze. Místo kuřecího masa použijete k náplni jen strouhaný tvrdý sýr v kombinaci s čerstvou či nakládanou zeleninkou. Přejeme vám dobrou chuť.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů