Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Poctivý ČSN bramborový salát s vejci

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Poctivý ČSN bramborový salát s vejci - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci na poctivý vánoční bramborový salát s vejci a majonézou, vyzkoušejte tento retro recept z YouTube kanálu Recepty bez bretry podle norem ČSN. Servírujte ho se smaženým kaprem a plátkem citrónu.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Omyté brambory vložte do hrnce s vodou a osolte je. Uvařte je do úplného změknutí, vodu slijte a brambory nechte zcela vychladnout. Poté brambory oloupejte.

2. KROK

Očištěnou mrkev uvařte do měkka. Nakládané okurky nakrájejte na menší kousky a přendejte je do velké mísy. Cibuli nakrájejte na malé kostičky a přidejte ji k okurkům.

3. KROK

Uvařenou mrkev nakrájejte na menší kousky a vložte ji do mísy. Přidejte cukr, sůl, ocet a pepř. Směs velmi důkladně promíchejte a nechte ji na hodinu odležet v lednici.

4. KROK

Rozklepněte vejce a oddělte bílky od žloutků. Do většího hrnce nalijte vodu a do ní vložte nádobu s bílky. Hrnec přiklopte poklicí a vařte je na velmi slabém ohni.

5. KROK

Uvařené bílky vyjměte z nádoby a nakrájejte je na tenké plátky, poté je překrojte ještě napůl a vložte je do misky. Přidejte majonézu a vše pečlivě promíchejte.

6. KROK

Nakonec přidejte nakrájené brambory na větší kousky a opět vše pečlivě, ale opatrně promíchejte. Salát vložte do lednice a nechte ho odležet alespoň dvě hodiny.

7. KROK

Bramborový salát můžete před servírováním ozdobit čerstvou petrželkou.

8. KROK

Tip: Žloutky, které vám při přípravě salátu zbyly, rozhodně nevyhazujte. Připravte z nich domácí majonézu, díky které bude salát ještě chutnější.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Recepty bez brepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů