Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Přírodní lék na křečové žíly z cibule a česneku

2,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Přírodní lék na křečové žíly z cibule a česneku - postup přípravy

Příroda je mocná čarodějka a s mnoha chorobami si poradí stejně dobře jako moderní léčba. Pokud vás trápí křečové žíly, můžete vyzkoušet jednoduchou třísložkovou směs, která je napomáhá léčit přírodní cestou.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Cibuli oloupejte jen za pomocí rukou, vůbec se jich nedotýkejte kovovým nožem, který ničí zdraví prospěšné látky. Cibule si odložte stranou na vaření, nás zajímají právě oloupané slupky.

Oloupané slupky vložte do igelitového sáčku a pečlivým mnutím prsty je rozdrťte na jemné kousky, které vsypte do malé skleničky.

2. KROK

Nyní stejným způsobem oloupejte stroužky česneku, vložte je do mixéru, rozdrťte je najemno a vsypte je do skleničky k slupkám z cibule. Očištěné stroužky česneku nakrájejte na plátky a přihoďte je do skleničky k oběma druhům slupek.

Vše pak zalijte extra panenským olejem lisovaným za studena. Kromě olivového oleje můžete použít také olej kokosový, rovněž v nejvyšší kvalitě. Přísady v oleji důkladně promíchejte, aby u dna skleničky nezůstaly suché a olejem nedotčené části.

3. KROK

Do kastrůlku vložte složenou utěrku, položte do ní otevřenou skleničku se směsí, vše zalijte vodou, aby dosahovala asi do poloviny výšky sklenice a postavte na sporák.

Jakmile voda začne vřít, snižte žár na mírnou úroveň a tímto způsobem nechte vařit 20 minut. Poté vyjměte sklenici z vodní lázně a přes jemné sítko její obsah slijte do čisté a sterilizované sklenice. Pečlivě uzavřete víčko a olej skladujte v temnu, ale nikoliv v lednici.

4. KROK

Způsob užívání

Hotový olej aplikujte na postižená místa a jemně je masírujte po dobu 2 až 3 minut alespoň 2 až 3krát denně až do vymizení obtíží.

Cibule i česnek jsou obvykle dobře snášené druhy zeleniny, mohou však působit dráždivě, zejména na citlivou pokožku. Pokud byste po aplikaci oleje zaznamenali jakoukoliv alergickou či jinou nepříznivou reakci organismu, raději s užíváním kúry přestaňte.

5. KROK

Zdravotní účinky cibule

V cibulových slupkách se nachází celé spektrum vitaminů skupiny B, které pomáhají proti předčasnému stárnutí cévního systému i dalších tělesných tkání. Zmírňují psychický a nervový stres. Díky nim se navíc tělo snáze vypořádává s nemocemi, protože stimlujují činnost jater. Tím navíc předcházejí také vyrážkám a dermatitidě, které jsou obvykle způsobeny zejména nedostatečnou činností naší tělesné čističky.

Vláknina obsažená v cibulových slupkách navíc pomáhá čistit cévy a tím chrání tělo proti kardiovaskulárním onemocněním, zlepšuje tonus cév a tlumí záněty.

V případě červené cibule navíc získáte řadu dalších zdravotních výhod, jako je vyšší množství antioxidantů, vápníku, železa a flavonoidů, které účinně působí při ředění krve, a proto podporuje lepší průchodnost cév.

6. KROK

Zdravotní účinky česneku

Slupka česneku obsahuje velkou spoustu zdraví prospěšných látek, které prospívají dobrému zdraví i kráse. Nejcennější z nich je flavonoid quercetin, který regeneruje tkáně a chrání tělo před toxiny. Česnek má schopnost čistit pokožku od odumřelých buněk, díky čemuž je pak světlejší a jemnější. Brání vzniku ekzémů a plísňových infekcí a mírní záněty. Při pravidelném používání bude pleť vláčnější, pružná a méně vysušená.

Česnek disponuje rovněž analgetickým účinky, to znamená, že umí tlumit bolest. Podobně jako cibule pak obsahuje antioxidanty a další látky, které čistí tělo od škodlivin, rozpouští usazeniny v cévách a zlepšuje jejich průchodnost.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů