Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Přírodní směs z citrónu, zázvoru a limetky na posílení imunity

2,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 150 minut

Přírodní směs z citrónu, zázvoru a limetky na posílení imunity - postup přípravy

Podzim je dobou nejen sklizně jablek a dýní, ale také zvýšeného náporu na naše zdraví. Kromě plodů přírody si můžeme z pobytu venku přinést rýmu, chřipku nebo další virózy, proti kterým je nejúčinnějším lékem zdravý a funkční imunitní systém.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Zázvor oloupejte a nakrájejte ho na menší kousky. Limetky a citróny důkladně vydrbejte kartáčkem a nakrájejte je na proužky. Všechny ingredience umelte v mlýnku na maso na hrubou směs.

2. KROK

Semleté citrusy se zázvorem zasypejte cukrem, důkladně promíchejte a nechte odpočívat asi 2 hodiny, během nichž ovoce pustí šťávu a směs získá docela řídkou konzistenci.

3. KROK

Hotový elixír rozdělte do čistých a sterilizovaných uzavíratelných skleniček, pevně je uzavřete víčky a uložte na temném a chladném místě, nejlépe v lednici.

4. KROK

Užívání

Každé ráno přidejte 1 lžičku této směsi do šálku s čajem, který tím nejen perfektně ochutíte, ale také si tím dopřejete svou denní dávku zdraví.

5. KROK

Účinky citrónu a limetky

Citróny a limetky jsou blízce příbuzné druhy, a tak sdílejí spoustu léčivých a zdraví prospěšných účinků. V mnohých se však naopak liší. Oba druhy citrusů obsahují zdravé látky, jako jsou flavonoidy, limonoidy a polyfenoly, které se podílejí na zachování zdravé funkce kardiovaskulárního systému a vykazují silné antioxidační schopnosti (zbavují tělo působení škodlivých látek). Aktivně pomáhají proti koncentraci krevního cukru, čímž ulevují od diabetických obtíží. Snižují riziko vzniku rakoviny, ničí viry a bakterie, tlumí záněty a navíc působí také proti obezitě.

6. KROK

Účinky zázvoru

Oddenky zázvoru se jako mocný přírodní lék používaly už 4 000 let před Kristem kvůli téměř magické schopnosti tlumit záněty a zbavovat tělo choroboplodných zárodků všeho druhu. Zázvor také dokáže stimulovat krevní oběh, čistit organismus, a dokonce předcházet i rakovině. Mezi těmito všemi účinky dokáže bojovat proti obtížím při nachlazení a chřipce.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů