Recept na sladký meruňkový kompot, který si vychutnáte v zimě

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Recept na sladký meruňkový kompot, který si vychutnáte v zimě - postup přípravy

Máte rádi meruňkový kompot? Většina z nás to má ráda, protože je velmi sladký, lahodný a můžete si ho dát jen tak na chuť. Milují ho ale také děti, do kterých je obvykle velmi těžké dostat nějaké ovoce nebo zeleninu. Domácí kompot vám vydrží během celé zimy a budete si moci vychutnat jejich sladkou chuť bez chemie a konzervantů, které se obvykle nacházejí v kupovaných produktech. Tyto si navíc můžete vychutnat v zimě i v létě, kdykoli na ně dostanete chuť.

Meruňky omyjte, rozkrojte na polovinu a odstraňte pecku. Zároveň se podívejte, jestli ovoce není uvnitř červivé nebo přezrálé. V takovém případě ovoce nepoužívejte.
Poté si připravte sklenice. Nejlepší jsou sklenice o objemu jednoho litru. Do každé by se mělo vejít asi 12 meruněk (24 polovin). Sklenice musí být předem sterilizované, stejně jako víčka. Zalijte vroucí vodou, uzavřete víčky a nechte meruňky 15 minut provařit.

Poté tekutinu slijte do hrnce a přidejte kyselinu citronovou a cukr. Hrnec dejte na plotnu, přiveďte k varu a vařte dalších 5 minut.

Vznikne vám příjemně sladký sirup, kterým meruňky zalijete. Až to uděláte, zavřete sklenice víčky, obraťte je dnem vzhůru, zabalte do utěrek nebo jiné látky a nechte zcela vychladnout.

Kompot skladujte při pokojové teplotě. Přejeme hodně štěstí a dobrou chuť!

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 167 hlasů
Nahlásit chybu
55 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt