Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Recept na tataráček

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Recept na tataráček - postup přípravy

Maso se dá jíst i syrové. Dokazuje to tento recept na tataráček, který je skvělou možností, jak si pochutnat na kvalitním hovězím mase. Po správném dochucení vznikne lahodná směs, která se hodí třeba jako chuťovka k pivu. A příprava není složitá.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začínáme masem

Jako první je vhodné zaměřit se i na vhodný výběr masa. Samozřejmostí je, že se musí jednat o maso hovězí. Ideální je buď pravá svíčková, nebo kvalitní zadní hovězí. To jsou ony dva druhy, které se na recept na tataráček hodí nejvíce.
Škrábat, nebo namlít

Hovězí maso se dá upravit dvěma způsoby. Buď jde o takzvané škrábání ostrým nožem, které je pracné a zdlouhavé, ale je zase autentické. Druhou variantou je možnost maso umlít v mlýnku. Výsledek bude rychlejší a jemnější. My doporučíme právě tuto druhou možnost přípravy.

Umleté maso dochuťte

Když je maso umleté, nebo nastrouhané, je možné ho dochutit. Nejprve k němu přidejte vaječné žloutky a cibuli nakrájenou na velmi jemné kousky. Vše zamíchejte a už můžete začít dochucovat. Na první pokud to nepřepalte. Raději je vhodné přidat od všeho trochu a postupně ochutnávat. Nezpůsobíte pohromu, kdy drahé maso přebijete řadou zvláštních chutí. Raději dochucujte postupně, až k dokonalosti.

Nechte maso uležet

Když je tataráček ochucený, nechte ho minimálně 30 minut uležet. Potom ještě jednou ochutnejte, zda je v pořádku, nebo něco nepotřebuje. Pokud je v pořádku, je toto chvíle, kdy ho už můžete servírovat.

Nejlépe s topinkami

Recept na tataráček je za námi. A s čím ho podávat? Samozřejmostí je to, že nejlepší jsou topinky. Buď na pánvičce na sádle, nebo nasucho. Opečená topinka se následně potře česnekem a potom se na ni namaže tatarák. Jedině tak bude výsledné jídlo chutnat tak, jak by mělo.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů