Rozbité brambory s bylinkovým máslem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
60 minut
NÁROČNOST
Snadná

Rozbité brambory s bylinkovým máslem - postup přípravy

Pro mnoho lidí jsou brambory jen obyčejná příloha k hlavnímu jídlu. Tyto pečené rozbité brambory jsou ale ozvláštněny bylinkovým máslem a mohou bez problémů sloužit jako hlavní chod.
1. KROK

Brambory oškrábejte nebo vydrhněte kartáčem. Vložte je do hrnce s vodou, přidejte sůl a uvařte je. Čas od času zamíchejte a počkejte, než budou měkké. Měly by být lehce rozvařené, aby byla další příprava jednodušší. Vodu z uvařených brambor slijte a nechte je vychladnout na pokojovou teplotu. Pokud jste je vařili se slupkou, každý brambor kolem dokola nařízněte.

2. KROK

Rozehřejte máslo v kastrůlku spolu s rozmarýnem, šalvějí a česnekem nakrájeným na plátky. Často míchejte. Když se máslo zcela rozehřeje a začne bublat, odstavte kastrůlek z plotny. Nachystejte větší plech a potřete ho trochou připraveného másla. Vezměte vychladnuté brambory a rozmačkejte je jednu po druhé. Můžete například bramboru vložit do igelitového sáčku a rozmáčknout dnem hrnce.

3. KROK

Každou rozmačkanou bramboru, která bude držet pohromadě jako placka, vložte na plech vedle sebe. Můžete je ještě podle chuti osolit. Na povrchu bramborové placky pomažte opět rozehřátým bylinkovým máslem (snažte se vynechat česnek i bylinky, aby při pečení nezhořkly). Vložte brambory do trouby rozehřáté na 200–220 °C na 35 minut. Na povrchu by měly zblednout.

4. KROK

Pokud vám máslo s bylinkami mezitím opět ztuhlo, znovu ho rozehřejte. Česnek by měl lehce zhnědnout. Upečené bramborové placky potřete zbytkem másla i s plátky česneku. Navrch můžete ještě nasypat čerstvou nakrájenou pažitku. Doplňte zakysanou smetanou a jezte jako hlavní jídlo, nebo brambory použijte jako netradiční přílohu k masu s lehkou omáčkou.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (83%) 136 hlasů
Nahlásit chybu
126 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt