Rychlá polévka s bramborami a mletým masem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Rychlá polévka s bramborami a mletým masem - postup přípravy

Chutná, zdravá a extrémně snadná polévka z pár základních surovin se hodí vždy, když máte hlad, ale chybí vám čas, peníze či chuť na složité vyvařování a dlouhé postávání v kuchyni. Jakmile tento recept jednou vyzkoušíte, už navždy se stane neodmyslitelnou součástí vašeho jídelníčku.
1. KROK

Do hrnce vložte jednu celou oloupanou cibuli, na čtvrtky pokrájenou mrkev, jeden bobkový list a pár kuliček černého pepře. Vše zalijte vodou a přiveďte k varu.

2. KROK

Mezitím nakrájejte nadrobno druhou cibuli a orestujte ji na troše rostlinného oleje dorůžova. Druhou mrkev nastrouhejte nahrubo a přihoďte ji do pánve k restované cibuli. Vše společně promíchejte, přidejte lžičku cukru a půl lžičky soli a pokračujte za častého míchání v restování zeleniny, dokud mrkev nepustí barvu.

3. KROK

K zelenině do pánve přidejte mleté maso a vařečkou ho důkladně rozdělte na malé kousky, aby se nespeklo do jedné velké hroudy. Obsah pánve posypejte lžičkou sušeného česneku a sušeného kopru a za častého míchání restujte, dokud maso nezezlátne. Poté vmíchejte rajčatový protlak, promíchejte a nechte ho zarestovat, aby ztratil typickou kyselou palčivost.

4. KROK

Mezitím oloupejte čtyři brambory a nakrájejte je na drobné kostičky. Z hrnce s vroucím vývarem vyjměte cibuli, mrkev a koření a namísto nich do hrnce vsypte pokrájené brambory. Přidejte 1 nebo 2 čajové lžičky soli, promíchejte a nechte 5 až 7 minut vařit. Po uplynutí této doby vyklopte do hrnce s bramborami také orestované mleté maso s mrkví a cibulí, promíchejte a pokračujte ve vaření, dokud brambory v polévce zcela nezměknou.

5. KROK

Nakrájejte nadrobno větvičku kopru a petrželky, vsypte je do hotové polévky, promíchejte, vypněte oheň, přiklopte pokličkou a nechte polévku chvilku odpočinout. Poté polévku promíchejte, rozdělte ji do talířů a podávejte.

6. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 182 hlasů
Nahlásit chybu
115 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt