Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlá polévka s bramborami a mletým masem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Rychlá polévka s bramborami a mletým masem - postup přípravy

Chutná, zdravá a extrémně snadná polévka z pár základních surovin se hodí vždy, když máte hlad, ale chybí vám čas, peníze či chuť na složité vyvařování a dlouhé postávání v kuchyni. Jakmile tento recept jednou vyzkoušíte, už navždy se stane neodmyslitelnou součástí vašeho jídelníčku.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Do hrnce vložte jednu celou oloupanou cibuli, na čtvrtky pokrájenou mrkev, jeden bobkový list a pár kuliček černého pepře. Vše zalijte vodou a přiveďte k varu.

2. KROK

Mezitím nakrájejte nadrobno druhou cibuli a orestujte ji na troše rostlinného oleje dorůžova. Druhou mrkev nastrouhejte nahrubo a přihoďte ji do pánve k restované cibuli. Vše společně promíchejte, přidejte lžičku cukru a půl lžičky soli a pokračujte za častého míchání v restování zeleniny, dokud mrkev nepustí barvu.

3. KROK

K zelenině do pánve přidejte mleté maso a vařečkou ho důkladně rozdělte na malé kousky, aby se nespeklo do jedné velké hroudy. Obsah pánve posypejte lžičkou sušeného česneku a sušeného kopru a za častého míchání restujte, dokud maso nezezlátne. Poté vmíchejte rajčatový protlak, promíchejte a nechte ho zarestovat, aby ztratil typickou kyselou palčivost.

4. KROK

Mezitím oloupejte čtyři brambory a nakrájejte je na drobné kostičky. Z hrnce s vroucím vývarem vyjměte cibuli, mrkev a koření a namísto nich do hrnce vsypte pokrájené brambory. Přidejte 1 nebo 2 čajové lžičky soli, promíchejte a nechte 5 až 7 minut vařit. Po uplynutí této doby vyklopte do hrnce s bramborami také orestované mleté maso s mrkví a cibulí, promíchejte a pokračujte ve vaření, dokud brambory v polévce zcela nezměknou.

5. KROK

Nakrájejte nadrobno větvičku kopru a petrželky, vsypte je do hotové polévky, promíchejte, vypněte oheň, přiklopte pokličkou a nechte polévku chvilku odpočinout. Poté polévku promíchejte, rozdělte ji do talířů a podávejte.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů