Rychlá tvarohová buchta se strouhaným máslem

ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Rychlá tvarohová buchta se strouhaným máslem - postup přípravy

Jemná buchta z tvarohu nejenže oslní svou chutí, ale zároveň vás zasytí. Je tedy jen na vás, jestli se rozhodnete si na ní pochutnat u dobrého seriálu, s kamarádkou u kávy či si ji vezmete na svačinu do práce.
1. KROK

Do mísy prosejte mouku, krupicový cukr a jeden prášek do pečiva, promíchejte a rozdělte na dvě poloviny. V jiné míse smíchejte tvaroh, vanilkový cukr a citronovou kůru. Rozklepněte vejce a oddělte bílky od žloutků. Žloutky vyšlehejte metličkou s mlékem a z bílků vyšlehejte sníh. Ten pak zlehka stěrkou zapracujte do žloutkové směsi. Pečicí formu (20x30 cm) vymažte máslem, jeho zbytek odložte.

2. KROK

Nasypejte a rovnoměrně urovnejte do pečicí formy první polovinu moučné směsi, nastrouhejte na ni polovinu zbylého másla a na něj naneste tvarohovou směs. Zasypejte druhou polovinou moučné směsi, nastrouhejte navrch zbylé máslo, a nakonec rovnoměrně zalijte žloutkovou směsí s bílky. Vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů péct na 30 minut, poté rozkrojte na kostky, posypejte moučkovým cukrem a můžete servírovat, dobrou chuť!

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 927 hlasů
Nahlásit chybu
57 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt