Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlé tvarohové knedlíky se švestkami

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 5 minut

Rychlé tvarohové knedlíky se švestkami - postup přípravy

Knedlíky z tvarohového těsta plněné švestkami jsou jídlem, kterým nikoho nezklamete a zbožňují jej malí i velcí strávníci. O svůj oblíbený recept na ně se s námi podělila paní Petra Pospíchalová.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Máslo utřete s cukrem do hladké pěny. Přidejte k ní vejce a tvaroh a vše důkladně promíchejte. Nakonec směs zahustěte polohrubou moukou a vytvořte hladké a soudržné těsto.

2. KROK

Z vypracovaného těsta vyválejte placku, kterou rozkrájejte na čtverce. Omyjte švestky, nechte je dobře okapat a zbavte je pecek.

3. KROK

Na každý čtverec těsta položte švestku (buďto celou nebo jen polovinu, pokud jich máte málo) a pevně ji uzavřete do balíčku, jehož spoje pečlivě zamačkejte, aby se nerozbalovaly.

4. KROK

Do velkého hrnce nalijte vodu. Přiveďte ji k varu a vhoďte do něj knedlíky, které nechte vařit asi 5 minut a vylovte je děrovanou lžící ven.

5. KROK

Nechte je okapat, rozdělte je na talíře, polijte jogurtem naředěným mlékem a rozpuštěným máslem, případně použijte jinou oblíbenou posypku a podávejte.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů