Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlá roláda s marmeládou a kokosem

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Rychlá roláda s marmeládou a kokosem - postup přípravy

Pokud vám přišla neohlášená návštěva a vy nemáte co dát na stůl, vyzkoušejte recept na rychlou roládu s marmeládou a kokosem, kterou budete mít hotovou za pár minut. Podávat ji můžete samotnou nebo ji doplňte zakysanou smetanou či nadýchanou šlehačkou.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Roládové těsto

Marmeládová náplň

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Vejce rozklepněte do velké mísy a vyšlehejte je do husté nadýchané pěny. Přidejte do ní moučkový cukr a směs opět lehce vyšlehejte.

2. KROK

Do směsi vlijte olej a citrónovou šťávu. Lehce vmíchejte kypřicí prášek do pečiva a poté začněte přisypávat prosátou hladkou mouku.

3. KROK

Do těsta ji vmíchejte postupně, pomalými krouživými pohyby pomocí stěrky. Poté plech vyložte pečicím papírem, těsto na něj nalijte a pečlivě ho rozetřete.

4. KROK

Plech vložte do předehřáté trouby na 180 °C a korpus pečte přibližně 25 minut. Poté ho vyjměte z trouby a překlopte ho na pečicí papír posypaný moučkovým cukrem.

5. KROK

Z korpusu stáhněte pečicí papír a ihned ho potřete marmeládou po celé ploše. Poté ho pomocí pocukrovaného pečicího papíru srolujte do rolády.

6. KROK

Roládu zabalte do pečicího papíru a vložte ji na 30 minut do lednice. Poté ji vyjměte a celý povrch potřete marmeládu. Nakonec ji posypte strouhaným kokosem a nakrájejte ji na plátky.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů