Slané palačinky se sýrem a sezamovými semínky

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Slané palačinky se sýrem a sezamovými semínky - postup přípravy

Slané palačinky jsou hitem posledních let. Stánek s nimi nesmí chybět na žádné výstavě ani veletrhu a vždy se těší velké oblíbenosti. Pokud jste i vy propadli jejich kouzlu, poradíme vám ten nejjednodušší a nejzákladnější recept na slané palačinky, který si jen umíte představit. Může vám navíc sloužit jako odrazový můstek pro vaši vlastní kreativitu.
1. KROK

Do hluboké mísy vyklepněte dvě vajíčka, přidejte sůl a mléko a elektrickým šlehačem nebo jenom ručně metličkou či vidličkou rozšlehejte všechny ingredience do hladké a homogenní konzistence. Přidejte dvě polévkové lžíce rostlinného oleje a znovu promíchejte.

2. KROK

Do samostatné misky prosejte přes jemné sítko hladkou mouku a také prášek do pečiva, abyste obě přísady zbavili zatvrdlých hrudek, které se uvnitř nich tvoří. Pak tyto dvě ingredience promíchejte a v několika krocích jejich směs zapracujte do vajíčkové hmoty. Měli byste získat polotekuté těsto o konzistenci kefíru.

3. KROK

Na kamnech rozpalte pánev s trochou rostlinného oleje nebo másla. Když je horká, rozprostřete na pánev asi pětinu těsta, anebo zkrátka tolik, abyste získali placku o síle kole, 5 až 6 milimetrů. Placku opékejte na středním ohni, dokud nezačne na povrchu tuhnout. Pak ji posypeme sezamovými semínky a najemno nastrouhaným sýrem a počkáme, dokud se sýr nerozpustí. Pak placku otočte na druhou stranu (tedy sýrem dolů) a počkejte, dokud se nespeče do krásné zlatavé krusty.

4. KROK

Stejným způsobem zpracujte i zbylé množství těsta a po dosmažení placky ihned teplé podávejte posypané jemně nasekanými aromatickými bylinkami, jako je kopr, petrželka, pažitka nebo třeba oregano. 

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 198 hlasů
Nahlásit chybu
83 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt