2 zajímavé způsoby jak upéct kachnu

ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

2 zajímavé způsoby jak upéct kachnu - postup přípravy

Kachna není právě laciná záležitost a z takové kachny se dají opravdu připravit úžasné kachní hody s minimální námahou pro více osob. Pro slavnostní obědy či večeře jsou tyto jídla z kachny naprosto skvělou volbou.

Kachna s jablky a zelím

Kachnu si umyjte a očistěte. Kůži na prsou kachny lehce nařežte, aby se při pečení lépe uvolnil tuk. Kachnu pořádně nasolte zvenku i zevnitř a posypte kmínem. 
Oloupejte si červenou cibuli, tu nakrájejte na měsíčky, smíchejte v misce spolu s červeným zelím. Dochuťte cukrem, solí, bobkovým listem, kmínem a pepřem. Přilejte kapku octa.  

Jablka omyjte a odstraňte stopky a jádřince, slupku nechte. Pokrájejte na čtvrtiny a vložte vše do kachny a okolo kachny na pekáč. 

Pekáč přikryjte alobalem, nepodlévejte žádnou vodou. Takto připravenou kachnu vložte péct do vyhřáté trouby na 120 °C a pečete pomalu při této teplotě 2 hodiny za občasného přelití výpekem.

Po této době kachnu vytáhneme z trouby a dovnitř kachny natlačte odkapané ochucené červené zelí, kolik se do ní vleze. Zbytek zelí vložte na pekáč vedle kachny. Pekáč opět přikryjte alobalem a pečte kachnu na 180 stupňů ještě 2 další hodiny. 

Když uplynou 2 hodiny pečení, odstraňte z pekáče alobal, zvyšte teplotu trouby na 200 °C. Kůži kachny potřete sladkou smetanou a dopečete kachnu do pěkné červenohnědé barvy.

Kachna má maso měkké jako máslo, výborně ochucené jablky a zelím s kořením a přímo se rozplývá na jazyku. Na povrchu kachny je krásně vypečená křupavá kůžička. Je to neskutečná lahůdka. Jako příloha k této kachně se hodí klasický český bramborový knedlík. 

Kachna s pomeranči

Kachnu očistěte, osolte a opepřete uvnitř i na povrchu, posypte tymiánem, podlijte vývarem a pečte přikrytou alobalem půl hodiny na 180 stupňů. 

Pak odkryjte alobal a znovu podlijte vývarem a  pečte 2 hodiny. 

Do výpeku z kachny, který se vám postupně při pečení vytvoří, dejte nastrouhanou kůru z 1 dobře omytého pomeranče, šťávu ze dvou pomerančů. Tímto kachnu podlévejte 2 hodiny, dokud kachna nebude na povrchu krásně křupavá. 

Třetí pomeranč slouží jako dekorace na hotovou kachnu. Takto vymazlenou kachnu podávejte s bílým zelím a bramborovým knedlíkem.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (83%) 312 hlasů
Nahlásit chybu
57 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt