Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlý nepečený Oreo cheesecake

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut

Rychlý nepečený Oreo cheesecake - postup přípravy

Pokud milujete Oreo sušenky, tento recept na nepečený cheesecake si rozhodně zapište. Jeho příprava je velmi snadná a zvládne ho i úplný začátečník.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Dvacet dva oreo sušenek rozpulte a náplň odložte stranou. Sušenky vložte do uzavíratelného sáčku, rozdrťte je na menší kousky, alespoň 20 g odložte stranou a zbytek přendejte do mísy.

2. KROK

K rozdrceným sušenkám přilijte rozpuštěné máslo a důkladně směs míchejte, dokud obě suroviny nepropojí. Poté ji přendejte do dortové formy o průměru 15 cm.

3. KROK

Sušenkou směs rovnoměrně rozprostřete a velmi pečlivě ji upěchujte na dno formy. Poté ji vložte do lednice na 20 minut. Mezitím do mísy nalijte studenou vodu, nasypte do ní želatinu a nechte ji nabobtnat.

4. KROK

Smetanový sýr vložte do mísy, přidejte do něj cukr a náplň ze sušenek. Poté vše velmi důkladně promíchejte. Misku s želatinou přendejte do mísy s horkou vodou a nechte ji rozpustit.

5. KROK

Rozpuštěnou želatinu nalijte do mísy se smetanovým sýrem a pečlivě ji vmíchejte. Poté do jiné mísy nalijte smetanu ke šlehání a vyšlehejte ji do tuha.

6. KROK

Vyšlehanou smetanu ke šlehání vlijte do mísy se sýrem a obě hmoty velmi pečlivě promíchejte. Poté polovinu krému nalijte na vychladlý korpus a pečlivě ho rozetřete.

7. KROK

Na krém vyskládejte 6 Oreo sušenek a poté je zalijte zbylým krémem. Nakonec ho posypte  rozdrcenými sušenkami.

8. KROK

Nepečený Oreo cheesecake vložte do lednice na 3–4 hodiny. Poté ho vyjměte, nakrájejte ho na kousky a můžete ho servírovat. Před podáváním ho můžete ještě ozdobit čerstvým ovocem.

9. KROK

Tip: Kolem dortové formy obmotejte utěrku namočenou v horké vodě. Díky tomuto fíglu půjde dort mnohem lépe vyjmout.

10. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

11. KROK

Videopostup krok za krokem

12. KROK

Zdroj receptu: Nino’s Home

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů