Salát z čínského zelí, cibule, jablka a tuňáka

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Salát z čínského zelí, cibule, jablka a tuňáka - postup přípravy

S teplými dny mívají lidé větší chuť na zeleninové saláty, které dokážou perfektně osvěžit i zasytit. Jeden takový si nyní můžete připravit. Je plný zdravých ingrediencí, které doplní i potřebné vitamíny. Najdete v něm čínské zelí, tuňáka, jablka i cibuli.

Začněte tím, že si omyjete a očistíte od svrchních listů čínské zelí. Poté jej pokrájejte ostrým nožem na jemné nudličky a vložte do velké mísy. Dále si oloupejte červenou cibuli a nakrájejte ji na tenké půl měsíčky.
Následně ji smíchejte v míse se zelím. Také přidejte k zelenině kousky vařeného tuňáka, prolisované česnekové stroužky, bílý přírodní jogurt, na nudličky nakrájené jablko (i se slupkou) a vše okořeňte dle libosti pepřem a solí. Všechny ingredience důkladně promíchejte.

Servírování zeleninového salátu

Před podáváním je vhodné salát vychladit několik hodin v lednici. Ovšem není to nutné. Pokrm podávejte například s rozpečenou celozrnnou bagetkou. Skvělý ale bude i samotný. Přejeme vám dobrou chuť.

Různé variace zeleninového salátu

Svůj osvěžující zeleninový salát si ostatně můžete připravit z různých surovin, které máte v oblibě. Hodit se bude k čínskému zelí i nahrubo strouhaná mrkev, čerstvé rajče, salátová okurka, chilli paprička anebo sladká paprika.

Přidat lze rovněž okapanou konzervovanou kukuřici, černé i zelené olivy bez pecek a ančovičky. Salát je možné doplnit i o grilovaná kuřecí prsíčka či libovou šunku. Možností se naskýtá skutečně požehnaně. Stačí jen zapojit fantazii a nechat se unášet chutěmi.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 290 hlasů
Nahlásit chybu
139 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt