Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sladké rýžové papany se smetanou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Sladké rýžové papany se smetanou - postup přípravy

Papany se podobají našim lívancům, ale pocházejí z východní Evropy a mají poněkud jiné složení. A to zejména ty, které budeme tentokrát připravovat. Ty se liší i od svých klasických příbuzných. Zatímco obvykle se papany připravují z tvarohu a mouky, hlavní složkou těchto je rýže. Jako takové se hodí jako chutná snídaně nebo svačina a jejich přípravu zvládne i nezkušený začátečník.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Rýži vložte do cedníku a propláchněte ji vodou. Nechte ji důkladně okapat a vyklopte ji do hrnce. Přidejte cukr a sůl, zalijte vodou a mlékem a na středním ohni vařte pod pokličkou tak dlouho, dokud se veškerá tekutina nevsákne do rýže a ta nebude dostatečně měkká.

2. KROK

Uvařenou rýži přemístěte z hrnce do mísy a nechte ji úplně vychladnout na pokojovou teplotu. Pak k ní vyklepněte tři vajíčka a s pomocí tyčového mixéru vše rozmixujte do hladké kašovité konzistence.

3. KROK

Do talíře nasypejte strouhanku. Navlhčete si ruce vodou a odebírejte kousky rýžového těsta, z nich tvarujte placičky zhruba o velikosti dlaně. Každou placku následně obalte ve strouhance a rozložte je vedle sebe na prkénko.

4. KROK

Na sporáku rozehřejte pánev s trochou rostlinného oleje a každou placku opékejte z obou stran několik minut, dokud jejich povrch nezezlátne. Pak je vyndejte z pánve a narovnejte je na talíř pokrytý několika vrstvami papírových utěrek, abyste odsáli přebytečný tuk po smažení.

5. KROK

Rýžové papany podávejte nejlépe hned čerstvě po dosmažení a doplňte je zakysanou smetanou, vyšlehanou šlehačkou, kondenzovaným mlékem, džemem či medem, anebo čímkoliv, co vám chutná.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů