Šlehačkové kremrole plněné bílkovým sněhem

i Zdroj fotografie: Dagmar Kazdová
ČAS PŘÍPRAVY
180 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Šlehačkové kremrole plněné bílkovým sněhem - postup přípravy

Kremrole bývaly neodmyslitelnou klasikou, bez níž se neobešla žádná pořádná cukrárna. Pokud na ně s láskou a nostalgií vzpomínáte a rádi byste si je upekli doma, vyzkoušejte osvědčený recept od paní Dagmar Kazdové.
1. KROK

Změklé máslo vyšlehejte do pěny s vaječnými žloutky a sladkou smetanou. Přidejte ocet a po částech do těsta prosévejte hladkou mouku, kterou důkladně zapracujte, abyste získali hladké a nelepivé těsto. To zabalte do přilnavé potravinářské fólie a vložte do lednice odležet alespoň na 2 hodiny, lépe ale přes noc.

2. KROK

Odpočaté, studené a ztuhlé těsto rozdělte na 4 díly. Každý z nich vyválejte do tenkého obdélníku o síle 3 milimetry a širokého asi 20 až 25 cm. Rádlem obdélník nakrájejte na proužky široké asi 2 až 2,5 cm a každý proužek naviňte na suchou a čistou (středně velkou) trubičku na kremrole směrem od užšího konce tak, aby se proužky při navíjení trochu překrývaly.

3. KROK

Kremrole vyskládejte na plech pokrytý pečicím papírem, na vrchní straně je potřete rozšlehaným vajíčkem a vložte do trouby rozehřáté na teplotu 200 °C péct asi 15 minut dorůžova. Upečené kremrole ještě horké stáhněte z trubiček a nechte na rovné ploše zcela vychladnout.

4. KROK

Zatímco kremrole chladnou, připravte si sněhovou náplň. Z vaječných bílků a špetky soli vyšlehejte tuhý sníh. Jakmile začnou bílky houstnout, postupně k nim přidávejte cukr a šlehejte tak dlouho, dokud se nerozpustí. Když získáte velmi pevný a tuhý sníh, vložte misku s ním do hrnce s vodou, kterou přiveďte k varu. Pokračujte ve šlehání ve vodní lázni, dokud se sníh úplně neprohřejte.

5. KROK

Připraveným sněhem naplňte zdobicí sáček nebo cukrářskou injekci a naplňte každou vychlazenou kremroli připraveným bílkovým sněhem. Počkejte, dokud krém uvnitř nezchladne, kremrole posypejte moučkovým cukrem a podávejte.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 1255 hlasů
Nahlásit chybu
119 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt