Sušenkové válečky s arašídovým máslem a čokoládou

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Sušenkové válečky s arašídovým máslem a čokoládou - postup přípravy

Tak prosté, a přitom tak lahodné! Pouhé tři suroviny stačí k vytvoření geniálně snadného a chutného sladkého cukroví, které se hodí nejen na Vánoce, ale i jako pohoštění na party pro děti i dospělé. Jsou snadné, rychlé, docela levné a pohledné. O chuti nelze vyprávět, tu je třeba zažít.
1. KROK

Máslové sušenky nalámejte do misky elektrického mlýnku a rozemelte je na jemný prášek. Přesypejte sušenkovou drť do hluboké misky a přidejte k nim asi jeden a čtvrt hrnku nesoleného, jemně mletého arašídového másla. Rukama obě přísady velmi dobře prohněťte. Měli byste získat hmotu, která je na první pohled písčitá, ale je pružná a tvarovatelná.

2. KROK

Odebírejte z připravené sušenkové hmoty kousky o velikosti dlaně a každý z nich zformujte do tvaru silného válečku se zploštělými konci. Hotové válečky vyskládejte vedle sebe na tác. Zakryjte válečky v tácu přilnavou potravinářskou fólií a vložte je na pět minut do mrazáku vychladit a ztuhnout.

3. KROK

Zatímco se válečky mrazí, rozlámejte tmavou čokoládu do misky, položte ji nad parní lázeň a nechte ji rozpustit do tekuté a lesklé hmoty. Po pěti minutách vyjměte sušenkové válečky z mrazáku, každý z nich vhoďte do čokolády a s pomocí lžíce nebo vidličky jej celý důsledně obalte a položte okapat a oschnout na kovovou mřížku, pod kterou raději umístěte talíř nebo kus pečicího papíru.

4. KROK

Hotové válečky v polevě vložte na dalších pět minut do lednice, aby čokoláda náležitě ztuhla. Zbylou čokoládovou polevu naplňte do cukrářského zdobicího sáčku. Když jsou válečky vychlazené, vyjměte je z mrazáku, vraťte je zpátky na mřížku a čokoládou ze zdobicího sáčku vytvořte na jejich povrchu ozdobné cákance. Opět vraťte cukroví zpátky do lednice a chlaďte dalších 5 minut. Pak už jen vyskládejte na tácek a můžete podávat. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 492 hlasů
Nahlásit chybu
102 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt