Sýrové placky z kefírového těsta

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Sýrové placky z kefírového těsta - postup přípravy

Chlebové placky ve stylu tortilly jsou skvělé a celosvětově oblíbené. Prakticky každý národ na světě má svou vlastní variantu receptu na tenký a placatý chléb, který je využitelný jako surovina pro výrobu nejrůznějších sladkých i slaných pokrmů. Pokud také toužíte připravit si placky doma, pak pro vás máme jednoduchý recept na jejich výrobu z prostého kefírového těsta z těch nejprostších surovin.

Vejce vyklepněte do misky, přidejte k němu půl lžičky soli a přilijte dvě deci kefíru. Důkladně vše promíchejte do hladka metličkou.
Do jiné misky nasypejte hladkou mouku, přidejte k ní prášek do pečiva a promíchejte. Přilijte do mouky směs kefíru a vajíček a uhněťte těsto. Během hnětení pak k těst přidejte ještě jednu polévkovou lžíci rostlinného oleje.

Nejprve začněte míchat těsto vařečkou a poté, když se spojí do drobkovité konzistence, pokračujte ve hnětení ručně.

Když vytvoříte pevné, pružné a nelepivé těsto, poprašte pracovní plochu trochou hladké mouky a z těsta vyválejte tenkou placku.

Na hrubém struhadle nastrouhejte sýr a posypejte jím celý povrch těstové placky.

Tu pak stočte do pevné roličky a pokrájejte ji na menší kousky. Každý z nich pak opět vyválejte na placku, případně je jen rozmačkejte prsty.

Na kamnech rozehřejte pánev s trochou rostlinného oleje a smažte všechny placky na středním ohni z obou stran dozlatova.

Po dosmažení vyložte hotové placičky na talíř vyložený papírovými utěrkami, abyste odsáli přebytečnou mastnotu a podávejte jako běžnou náhradu za chléb a jiné pečivo.

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 1951 hlasů
Nahlásit chybu
136 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt