Turecký chléb bez hnětení

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
120 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Turecký chléb bez hnětení - postup přípravy

Vynikající turecký chléb si můžete upéci doma, aniž byste se zdržovali hnětením. Těsto přesto vykyne a chléb je po upečení skvěle nadýchaný a chutný.
1. KROK

Dejte do mísy sklenici teplé vody, cukr a sušené droždí a vše zamíchejte. Přidejte skleničku mouky a dokonale směs promíchejte. Přikryjte mísu a nechte 15 až 20 minut kynout.

2. KROK

Přidejte další skleničku teplé vody a promíchejte. Pak přidejte 3 skleničky mouky, lžičku soli a promíchejte, abyste získali soudržné těsto. Přikryjte ho a nechte cca 90 minut kynout.

3. KROK

Vál si posypejte moukou, vyklopte na něj těsto a to také poprašte moukou, aby se nelepilo. Vytvarujte ho do koule a pak rozdělte na dvě části. Z každé udělejte podlouhlý bochánek. Ten pak roztáhněte do podlouhlé placky, obraťte a dotáhněte. Placky dejte na plech vyložený pečicím papírem. V polovině jeho šířky udělejte záhyb, aby se placky neslepily, a nechte je 25–30 minut kynout.

4. KROK

Smíchejte mouku na potření se studenou vodou, pak přidejte vroucí vodu a promíchejte, pak dodejte žloutek a opět zamíchejte. Směsí oba chleby potřete. Udělejte do nich prsty vzor (viz video), opět je potřete vaječnou směsí a navrch nasypejte sezamová semínka. Mohou být světlá i tmavá. Nakonec dejte chleby péct do předehřáté trouby na 250 °C po dobu 15 minut.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 442 hlasů
Nahlásit chybu
74 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt